FAQs

Tu nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky

Je kozmetika St. Moriz testovaná na zvieratách?

NIE. Všetky naše výrobky majú certifikát Leaping Bunny

Ako dlho vydrží samoopaľovací prípravok St. Moriz?

Vaše opálenie vydrží 5-10 dní v závislosti od typu vašej pokožky.

Koľko aplikácií vydrží jedno balenie?

Jedno 200 ml balenie samoopaľovacej peny zvyčajne vystačí na 15-20 aplikácií na celé telo - samozrejme, v závislosti od vašej výšky a hmotnosti:)

Môžem ísť po nanesení samoopaľovacieho prípravku na slnko?

Áno, môžete:) Používanie samoopaľovacích prípravkov nemá žiadny vplyv na opálenie na slnku alebo v soláriu.
Vaša pokožka sa opáli rovnako, ako keby ste nepoužívali samoopaľovací prípravok.
Samoopaľovacie prípravky St. Moriz neobsahujú SPF, takže musíte použiť rovnako vysoký SPF, ako keby ste ešte neboli opálení.
So samoopaľovacím prípravkom môžete bežne vychádzať na slnko, len sa musíte uistiť, že sa 6-8 hodín po aplikácii nebudete nadmerne potiť ani si na telo nanášať žiadne iné prípravky.
Ideálne je naniesť večer samoopaľovací krém, ráno sa osprchovať, natrieť sa opaľovacím krémom s SPF a ísť na slnko:)

Môžem sa po použití samoopaľovacieho prípravku St. Moriz osprchovať alebo ísť plávať?

Po nanesení samoopaľovacieho prípravku St. Moriz sa konečné opálenie vytvorí za 6-8 hodín. Po tomto čase sa môžete osprchovať alebo si zaplávať.
Počas prvého sprchovania sa z pokožky zmyje bronzer (okamžitá farba) - je to úplne normálne a nemá to vplyv na konečné opálenie.

Dokáže St. Moriz zakryť jazvy, strie alebo škvrny?

Áno. Na postihnuté miesto naneste samoopaľovací krém alebo penu a nechajte pôsobiť 6-8 hodín. Potom si postihnuté miesto umyte a naneste samoopaľovací prípravok na celé telo ako zvyčajne. Ak opálenie nie je dostatočne tmavé, opakujte ho približne každých 6-8 hodín, kým sa strie alebo jazvy nezakryjú.

Kedy sa mám holiť - pred alebo po nanesení samoopaľovacieho prípravku St. Moriz?

Vždy sa oholte aspoň 24 hodín pred použitím samoopaľovacieho prípravku.

Mala by som pred nanesením samoopaľovacieho prípravku zmyť dezodorant, parfum a make-up?

Áno. Pred nanesením samoopaľovacieho prípravku sa osprchujte alebo okúpte. Tým sa odstránia všetky látky, ktoré by mohli reagovať so samoopaľovacím prípravkom.
Uistite sa tiež, že počas sprchovania alebo po ňom nepoužívate žiadne výrobky obsahujúce olej.

Mám rád svoje opálenie so St. Moriz, ale chcela by som ho tmavšie.

Na tmavé alebo veľmi tmavé opálenie použite penu St. Moriz. Samoopaľovací prípravok St. Moriz na stredné opálenie môžete použiť aj v nasledujúcich dňoch, aby ste prehĺbili odtieň opálenia.

Zostane St. Moriz na mojom oblečení?

Niektoré samoopaľovacie prípravky St. Moriz obsahujú bronzer - tmavú okamžitú farbu, ktorá uľahčuje aplikáciu a okamžite zafarbí pokožku. Táto farba môže v deň aplikácie zafarbiť svetlé oblečenie (ľahko sa zmyje) - preto odporúčame v deň aplikácie nosiť tmavšie voľné oblečenie. Po prvom osprchovaní, keď bronzer zmyjete, už nebude tónovať opálenie. Ak vám bronzer nevyhovuje, vyberte si číre produkty bez bronzeru - s nimi si môžete v deň aplikácie obliecť svetlé oblečenie a mať istotu, že vám cez noc nezašpinia posteľnú bielizeň.

Ak som opálená vďaka samoopaľovaciemu prípravku St. Moriz, musím používať SPF?
Áno, určite - a čím vyšší SPF, tým lepšie. Samoopaľovacie prípravky St. Moriz neobsahujú SPF a aj opálenú pokožku je potrebné chrániť pred škodlivými slnečnými lúčmi. Používajte len opaľovacie krémy bez obsahu oleja.

Môžete mi poradiť, ktorý výrobok a odtieň je pre mňa najlepší?
Závisí to od vášho veku, odtieňa a typu pleti. Vo všeobecnosti odporúčame samoopaľovacie mlieka pre zrelšiu a suchšiu pleť, samoopaľovacie peny pre začiatočníkov a majiteľov mastnej/normálnej pleti.
Ak sa chcete opáliť veľmi rýchlo, vyskúšajte našu rýchlu samoopaľovaciu penu na extra rýchle opálenie. Skúsenejším samoopaľovačom odporúčame samoopaľovacie spreje. Zmývateľné bronzery sú skvelým doplnkom k vášmu existujúcemu opáleniu a sú tiež skvelé pre začiatočníkov, ktorí si potrebujú precvičiť aplikáciu samoopaľovacích prípravkov:)

Bude moja pokožka po aplikácii lepkavá?
Výrobky schnú len niekoľko okamihov. Ak je vaša pokožka dlhší čas lepkavá, je to preto, že ste použili príliš veľa prípravku. Odporúčame naniesť menšie množstvo prípravku a postupovať po jednotlivých častiach tela.

Ako môžem zabrániť neprirodzenému vyblednutiu samoopaľovacieho prípravku a vzniku škvŕn?
Jednoducho povedané - hydratujte svoju pokožku každý deň, vďaka tomu bude vaša pokožka krásne jemná a zabráni nerovnomernému odlupovaniu vrchných vrstiev pokožky. Na druhý alebo tretí deň po nanesení samoopaľovacieho prípravku si urobte ľahký peeling tela. A potom opäť hydratujte:)

Ako často môžem používať samoopaľovacie prípravky St.Moriz?
Tak často, ako chcete! Medzi jednotlivými aplikáciami sa osprchujte a bronzer zmyte.

Ako sa môžem vyhnúť škvrnám?
Presne dodržiavajte pokyny - príprava na samoopaľovanie sprchovaním a peelingom pokožky je nevyhnutná. Ohoľte sa aspoň 24 hodín pred nanesením samoopaľovacieho prípravku. Výrobky vždy nanášajte pomocou aplikačnej rukavice - aplikácia bude oveľa rovnomernejšia. Pracujte po malých častiach - odporúčame začať od nôh a postupovať smerom k hlave.

Čo mám robiť, keď sa mi po nanesení samoopaľovacieho prípravku na nohy objavia tmavé škvrny?
Tmavé škvrny sú spôsobené tým, že samoopaľovací prípravok sa dostane do pórov. Nenanášajte samoopaľovací prípravok hneď po sprchovaní, pretože sprcha otvára póry. To isté platí aj pre holenie nôh - ohoľte si nohy aspoň 24 hodín pred použitím samoopaľovacieho prípravku.

A čo oblasť chodidiel a členkov - neprezrádza to, že moje opálenie nie je od slnka?
Pred nanesením samoopaľovacieho prípravku navlhčite všetky problematické miesta (nohy, členky, kolená, lakte) a nikto nikdy nespozná, že vaše opálenie nie je z Karibiku:)
Pri nanášaní samoopaľovacieho prípravku odporúčame, aby ste cez tieto problematické oblasti prešli samoopaľovacou rukavicou so zvyškami samoopaľovacieho prípravku (na tieto oblasti nenanášajte novú vrstvu samoopaľovacieho prípravku).

Môžem používať St. Moriz na tvár?
Áno - všetky naše produkty môžete používať na tvár. V našom sortimente je niekoľko produktov určených špeciálne na tvár.

Ako môžem odstrániť samoopaľovací prípravok?
Najjednoduchšie je použiť prípravok na odstránenie samoopaľovania - napríklad Self Tan Remover. Prípadne si dajte dlhý kúpeľ v horúcej vode s detským olejom (pozor, aby ste sa nešmykli). Na odstránenie samoopaľovacích prípravkov, ktoré sa ešte držia, môžete použiť aj peeling alebo rukavice.

Ako si môžem predĺžiť samoopaľovanie?
Tajomstvom dlhotrvajúceho a rovnomerného samoopaľovania je dobrý peeling pokožky pred nanesením samoopaľovacieho prípravku. Odstránením starej a odumretej pokožky umožníte, aby samoopaľovací prípravok lepšie fungoval a aby vydržal dlhšie. Po vytvorení samoopaľovacieho prípravku (zvyčajne 4-6 hodín po aplikácii, pri rýchlych samoopaľovacích prípravkoch aj skôr) nezabudnite pokožku pravidelne každý deň hydratovať. Na to je ideálny hydratačný krém bez oleja.

Existuje riziko, že mi samoopaľovací prípravok zafarbí oblečenie a posteľnú bielizeň?
Ak používate samoopaľovacie prípravky s obsahom bronzeru, odporúčame vám v deň aplikácie (do prvého osprchovania) nosiť oblečenie tmavšej farby, a ak sa nanášate v noci, použite staršie prestieradlo alebo si pod neho dajte starší uterák.
Po prvej sprche, keď zmyjete bronzer, sa nemusíte obávať, že si zašpiníte oblečenie.
Môžete si tiež vybrať produkty bez bronzeru, s ktorými môžete v deň aplikácie nosiť svetlé oblečenie.

Čo mám robiť, ak mi samoopaľovací prípravok zafarbí oblečenie a posteľnú bielizeň?
Nemusíte sa obávať, naše výrobky sú na báze vody, a preto sa všetky odevy dajú ľahko vyprať. Pred nanesením na jemné a citlivé materiály, ako je hodváb, nezabudnite z pokožky zmyť všetok obsiahnutý bronzer.

Môžem používať samoopaľovacie prípravky počas tehotenstva a dojčenia?
Britská asociácia CTPA (Cosmetic, Perfumery and Toiletry Association) potvrdzuje, že samoopaľovacie prípravky sú bezpečné počas tehotenstva a dojčenia.
Odporúčame vyhnúť sa aplikácii na brucho a okolie počas tehotenstva a na prsia počas dojčenia.
Hoci nie sú známe žiadne riziká spojené s používaním samoopaľovacích prípravkov, rovnako ako iné kozmetické prípravky môžu spôsobiť alergickú reakciu - najmä počas tehotenstva, keď je hladina hormónov vysoká a pokožka je oveľa citlivejšia. Preto odporúčame vykonať "patch test" a vyskúšať samoopaľovací prípravok na malom kúsku pokožky aspoň 24 hodín pred nanesením na väčšiu plochu pokožky. Ak sa u vás vyskytne podráždenie pokožky, okamžite prestaňte používať samoopaľovacie prípravky.
Odporúčame tiež vyhýbať sa výrobkom v spreji, pri ktorých je vyššie riziko vdýchnutia, a počas tehotenstva a dojčenia uprednostniť samoopaľovacie peny alebo krémy.
Pre istotu odporúčame konzultáciu s lekárom.